• Xiaomi ILife Temassız Ateş Ölçer

Xiaomi ILife Temassız Ateş Ölçer

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: : ZRL ILIFE
  • Stok Durumu: : 1
  • Fiyat:   720,06TL

İki farklı ölçüm teknolojisini bir arada sunan Xiaomi Mijia Electronic P30 alından temassız lazer ateş ölçer, kullanıcılara konforlu ve güvenilir şekilde ateş ölçümü yapma şansı veriyor. Ateş ölçer kullanılarak yapılan temaslı vücut sıcaklığı ölçümleri, alın ve kulak bölgesinden gerçekleştiriliyor. Temassız teknoloji ise huysuzluk yaparak doğru biçimde ölçüm yapmayı engelleyen bebeklerin ve çocukların ateşlerini ölçmeyi, son derece kolay hâle getiriyor. Üstün teknoloji, hijyen şartları nedeniyle temas istenmeyen kalabalık ortamlar için de ideal bir ateş ölçüm alternatifi oluyor.

Doğru ve Kolay Kullanıma Yönelik Özellikler

Ateş ölçerin aydınlatmalı geniş LCD ekranı, ölçüm sonucunu ve önceden kaydedilen verileri rahatça görüntüleme olanağı sunuyor. Üç farklı renkteki LED arka ışıklar da aydınlatma desteği sağlıyor. Sessiz ölçüm modu ve ekranın arka aydınlatması sayesinde kullanıcılar, bebeklerini uyandırmadan ateş ölçümü yapma fırsatı yakalıyor. Yüksek ateş alarmı, vücut ısısının standartların üzerinde olması durumunda kullanıcıyı ikaz ediyor. Sesli ikaz özelliği, kullanıcıların dikkat dağınıklığı nedeniyle kritik bir ölçüm verisini göz ardı etmesinin önüne geçiyor.

Xiaomi Mijia Electronic P30, ölçüm noktasından uzak tutulduğu takdirde devreye giren yönlendirme sistemi aracılığıyla kullanıcıları uyarıyor. Nişan alma ışığı, kaşların arasındaki doğru ölçüm noktasının bulunmasını kolaylaştırıyor. Otomatik kapanma özelliği, kullanım sonrasında açık konumda unutulan ateş ölçerin otomatik olarak kapanmasını sağlıyor. Cihaz, geniş ölçüm hafızasıyla da kullanıcıların beğenisini kazanıyor. 40 adet ölçüm değeri, sürekli ateş ölçerin hafızasında tutulabiliyor. Böylece düzenli ateş ölçümü yapması gereken kullanıcılar, kayıt edilmiş değerleri ateş ölçerin ekranında görüntüleme ve karşılaştırma olanağı buluyor.

Tek Tuşla Hızlı ve Pratik Ateş Ölçümü

Tek tuşla hızlı ve pratik şekilde ateş ölçümü gerçekleştiren tabanca tipi ateş ölçer, vücut ısısı ve nesne sıcaklığı ölçme işlemlerini sadece 1 saniye gibi kısa bir zaman zarfında gerçekleştiriyor. Xiaomi Mijia Electronic P30 ateş ölçer, bebek ve çocukların yanı sıra yetişkinlerin vücut ısılarını ölçmek için de kullanılabiliyor. Kullanıcılara ölçüm yapmadan önce cihaz üzerinden yaş aralığı seçimi yapmaları tavsiye ediliyor. Böylelikle vücut ısısı ölçümlerinin yaş hassasiyetine göre gerçekleştirilmesi mümkün kılınıyor. Sonucun etkilenmemesi adına ölçüm öncesinde terli ve ıslak ciltlerin kurutulması öneriliyor.

30 x 44 x 152 mm boyutlarındaki ve 190 gr ağırlığındaki cihaz, hafif ve ergonomik tasarımı sayesinde kolayca avuca yerleşiyor ve kullanıcılara rahat bir kullanım imkânı sunuyor. Ateş ölçer, 2 adet 1.5 Volt AAA özellikli pille çalışıyor. Kullanım ömrü boyunca cihazla 40000 üzerinde ölçüm yapılabiliyor. Kızılötesi algılama sistemiyle son derece hassas ve net ateş ölçümü yapan ateş ölçerin sapma payı sadece %0.2º C olarak hesaplanıyor. Cihaz kullanılarak 2.5 cm mesafeden temassız biçimde vücut ısısı ve nesne sıcaklığı ölçümleri gerçekleştirilebiliyor.

Nesnelerin Sıcaklığını Ölçme ve Birim Değiştirme Olanağı

Xiaomi Mijia Electronic P30, vücut sıcaklığının yanı sıra nesnelerin sıcaklığını da ölçebiliyor. Bu sayede kullanıcılar, bebeklerinin mamalarının ve içeceklerinin sıcaklığını kontrol etme şansı da yakalıyor. Ateş ölçerle 32.0° C - 42.9° C arasındaki sıcaklıkları ölçülebiliyor. Ölçüm sırasında meydana gelen %0.1º C oranındaki ani değişiklikler bile anlık olarak ekrana yansıyor.

Cihazın bir diğer dikkat çeken yönü de ölçüm değerini değiştirmeye olanak sağlaması oluyor. Kullanıcılar, ölçüm birimini Celsius ya da Fahrenheit olarak belirleyebiliyor. Değiştirme işlemi için öncelikli olarak hafıza düğmesinin 6 saniye boyunca basılı tutulması ve açılan menüden birim seçimi yapılması gerekiyor. Seçimin ardından otomatik olarak yeniden başlatılan ateş ölçer, seçilen birimde ölçüm yapmaya başlıyor.


Xiaomi Mijia Electronic P30 Alından Temassız Lazer Ateş Ölçer (Yurt Dışından)

Mijia Electronic P30 Alından Temassız Lazer Ateş Ölçer

Devrim niteliğinde yeni teknolojisiyle klinik olarak ispat edilmiş,Kesin, tutarlı ve hassas ölçümler yapar. Çift teknoloji – Temassız ve alından ölçüm.Temassız: Non-invazif alından 2,5 cm’ye kadar.Temaslı: Kendi kendine yapılacak ölçümlerde tavsiye edilir.Hızlı.1 saniyenin altında ölçüm hızı !!! Her iki modda da klinik olarak kanıtlanmış doğruluk Yönlendirme sistemi & nişan alma ışığı Yönlendirme sistemi, alından çok uzaklaştırdığınızda size uyarır. Nişan alma ışığı, kaşlarınız arasındaki doğru bölgeden ölçüm yapmanızı kolaylaştırır. Renk kodlamalı ekran ile yaş hassasiyeti teknolojisi Ateşin tanımı yaşa göre değişir.Yaş aralığı ölçümden önce seçilerek sonuçların doğru yorumlanması sağlanır.Arkadan aydınlatmalı ekran ve sessiz mod Karanlıkta ölçüm yapmanızı sağlayarak çocuğunuzu uyandırmanızı önler.Yiyecek ve içecek modu Çocuğunuzun mamasının, içeceklerinin veya banyo suyunun sıcaklığını ölçebilirsiniz. Tüm aile bireyleri için uygun.Aydınlatmalı LCD ekran, LED yüksek parlaklıkta üç renkli arka ışık! Doğru ölçüm: ölçüm sapması ≤ ± 0.2 ° C. (yüksek kaliteli kızılötesi algılama sistemi kullanarak) Hızlı sıcaklık ölçümü: ölçüm süresi 1 saniye. Kullanımı kolay: tek tuşla ölçüm, kullanımı kolay.

Yurt Dışı SatışYok
Stok KoduHBV00000ZHMB6

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi